Menü Kapat

İklimSA çatı GES sistemlerinde 5 adımda yanınızda!

İklimSA Fotovoltaik Günes Enerjisi sektöründe fabrikalardan, konutlara, alısveris merkezlerine, iş merkezlerinden otellere kadar her ölçekte proje için anahtar teslim hizmet sunar.

Finansman

Türkiye’de yenilenebilir enerji ve temiz enerjiyi teşvik etmeyi, gelişmesine katkı sağlamayı amaçlayan İklimSA, uzun vadeli ve uygun maliyetli finansman imkânları ile güneş enerjisi yatırımlarınızı hayata geçirebilmenizi sağlar. Leasing imkânları ile elektrik faturası öder gibi güneşi enerjisi sistemlerine sahip olabilirsiniz. Ayrıca Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından %65’e kadar hibe alma sansınız bulunmaktadır.

Leasing = Finansal Kiralama

Leasing kuruluşlarının faaliyetleri için ihtiyaç duyduğu yatırım mallarının, kiralama yöntemiyle temin edilmesini sağlayan orta ve uzun vadeli bir finansman yöntemidir. Patent, marka, endüstriyel tasarım gibi fikre dayalı unsurların dışındaki tüm taşınır ve taşınmazlar lease edilebilir. Diğer finans kaynaklarına göre leasing’in öne çıkan yönleri: operasyonel kolaylık, maliyet avantajı, teminat ve risk göstergeleridir. Güneş Enerji Sistemleri Leasing’i enerji verimliliği ve enerji maliyetlerinin düşürülmesi ile ilgili projelerin hayata geçmesinde yatırımcılara alternatif çözümler sunmaktadır.

Avantajları nelerdir?

  • 60 aya kadar uygun maliyetli finansman fırsatları.
  • Yatırım Teşvik Belgesi kullanabilme imkânı.
  • Tesviksiz yatırımlarda, invertör ekipmanları için %1 KDV avantajı.
  • Bilançonuzda borç görünmez. Yatırımlarınızda leasing’i tercih edin, banka kredi limitlerinizi tüketmeyin.
  • Faturaları gider olarak gösterebilirsiniz.
  • Teminatlar her türlü vergi, resim ve harçtan muaftır.

IPARD programı hibe desteği

IPARD, Avrupa Birligi (AB) tarafından kırsal ve tarımsal kalkınmaya destek olmak amacıyla oluşturulan bir programdır. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ilgili kurulusu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından yürütülmektedir (TKDK). Süt üreten tarımsal işletmeler, kırmızı et üreten tarımsal işletmeler, kanatlı eti üreten tarımsal işletmeler, yumurta üreten tarımsal işletmeler, su ürünlerinin islenmesi ve pazarlanması, meyve ve sebzelerin islenmesi ve pazarlanması faaliyetinde bulunan firmaların çatı üstü güneş enerji projelerine %55 ile %65 arasında geri ödemesiz olarak hibe destegi verilmektedir.

IPARD kapsamında asagıda belirtilen 42 il desteklenmektedir: